Zapraszam na mój blog

W dzisiejszych czasach samodzielne tworzenie stron internetowych, wbrew wszelkim pozorom nie jest wcale zadaniem takim trudnym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. W Internecie można znaleźć bardzo wiele profesjonalnych kreatorów stron www, dzięki którym w kilkanaście minut, możemy stworzyć porządną witrynę internetową bez potrzeby programowania.

Wybór odpowiedniego języka

Jak łatwo się domyśleć za pomocą kreatorów internetowych, można tworzyć tylko proste witryny. Osoby, które chcą projektować rozbudowane serwisy i skomplikowane sklepy internetowe, muszą nauczyć się programowania.

Na samym początku warto poznać HTML i arkusze stylów CSS. Jeżeli poznamy podstawy programowania, to będzie można skupić się na bardziej zaawansowanych językach np. PHP, czy też na bazach danych np. MySQL.

Nie tylko programowanie

Aby tworzyć unikalne i niepowtarzalne strony www nie wystarczy nam samo programowanie. Warto poświęcić również nieco swojego cennego czasu, aby podszkolić się w grafice komputerowej. Poznając podstawy Photoshopa, bez żadnego problemu stworzymy nowoczesny szablon strony, który później będziemy mogli zakodować. Tworzenie stron internetowych może okazać się nie tylko wspaniałym sposobem na zarobek, ale również interesującym hobby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *