Zapraszam na mój blog

Jeżeli wydaje Ci się, że stworzenie strony www jest łatwe i przyjemne, to niestety jesteś w błędzie. Nie wystarczy mieć dobrego pomysłu na zachęcenie czytelnika do odwiedzenia danej strony, ale przede wszystkim trzeba zadbać, by w ogóle ktoś zechciał na nią wejść. 

Poniżej postaramy się pokazać Ci, w jaki sposób zadbać o coraz większą liczbę wejść – a więc o Twoją rozpoznawalność. 

1. Czytelność, przejrzystość, harmonia

Strony internetowe nie powinny być skupiskiem różnych informacji i tematów. Powinny być posortowane i dotyczyć jednej dziedziny – przecież nikt nie lubi tracić czasu na szukanie odpowiedniej zakładki! 

Strony powinny być także intuicyjne, czy w łatwy sposób nakierowywać odwiedzającego na interesujące go treści.

2. Opis

Każda strona powinna posiadać krótki opis, który pojawi się w momencie wpisania odpowiedniej frazy w wyszukiwarce. Pozwala to na przyciągnięcie użytkowników oraz na zwiększenie liczby kliknięć. Ważne by opis ten jasno odnosił się do tematu danej strony. Powinien zainteresować i przyciągnąć internautę, jednak nie powinien być dłuższy niż 170 znaków. Meta (opis) nie służy do przedstawienia całej zawartości strony, a jedynie do zasygnalizowania, co jest na niej ważne.

3. Adres URL

Ważne jest, by ustawić taki adres URL strony, który bezpośrednio przekaże informację, czego możemy spodziewać się po kliknięciu. Przykładem może być: https://www.tejaherbaty.pl/pl/p/Herbata-Funkcjonalna-Alergia-100g/104.
Dzięki tak skonstruowanemu adresowi, internauta od razu wie z jakim rodzajem herbaty ma do czynienia. Będzie świadomy swojego wejścia na stronę. Jednak należy pamiętać, że zbyt długie adresy URL oraz wypełnione znakami specjalnymi, niekorzystnie wpływają na pozycjonowanie.

4. Pozycjonowanie

Ważne jest, by stronę odpowiednio pozycjonować. Co to oznacza? Otóż należy zastosować takie hasła, frazy, linki, które bezpośrednio po wpisaniu w wyszukiwarce będą przekierowywać do Twojej strony. Jest to niesamowicie istotne, ponieważ dziś Internet pełen jest stron o podobnych tematykach. Należy wybrać unikalne hasła, które pojawią się jedynie u Ciebie bądź u niewielkiej ilości osób. 

Jeżeli nie jesteś do końca przekonany, czy poradzisz sobie ze stworzeniem ciekawej strony internetowej – zgłoś się do profesjonalistów. Jest mnóstwo osób zajmujących się tworzeniem stron www. Oni na pewno będą wiedzieć, w jaki sposób Ci pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *